Białystok będzie centrum pomocy Polakom na Wschodzie

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazuje środki na wynagrodzenia nauczycieli kierowanych do pracy na Wschodzie, w tym także tych kierowanych do pracy na Białorusi. Pomagamy uzyskiwać dodatkowe kwalifikacje nauczycielom, którzy zajmują się nauczaniem języka polskiego, polskiej historii i kultury. Większość środków służących Polakom na Wschodzie jest w rękach Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, czyli Pana Ministra Jana Dziedziczaka i cieszę się, że dostrzegł tę naturalną rolę Białegostoku, gdzie stowarzyszenia od lat mają kontakty nie tylko z Polakami mieszkającymi na terenie Białorusi, ale także na Litwie, Łotwie i Estonii. Cieszę się, że ta współpraca między MEiN, a Pełnomocnikiem Rządu będzie rozwijana, a jej efekty będą widoczne także tu na miejscu, w Białymstoku. - mówiłem w trakcie konferencji nt. sytuacji Polaków na Wschodzie.


Podczas konferencji prasowej Pełnomocnik Rządu ds.Polonii i Polaków za Granicą oznajmił, że wkrótce zostanie przedstawiona lokalizacja punktu, w którym nasi rodacy zza wschodniej granicy będą mogli otrzymać pomoc.


- Już teraz zapowiadam, że #Białystok będzie centrum pomocy Polakom na Wschodzie. Będzie on pełnił swoją naturalną rolę łącznika między Polską, a rodakami ze Wschodu – dodał Sekretarz Stanu w KPRM Jan Dziedziczak.