Dzień Edukacji Narodowej

Dziś w #Białystok, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wyróżnienia otrzymało niemal 200 nauczycieli z centralnej i południowej części województwa podlaskiego.

Pandemia pokazała ważną rolę szkoły. Nie możemy zapomnieć, że ani komputer, ani żaden najnowocześniejszy program nie zastąpi bezpośredniego kontaktu nauczyciela, mistrza, wychowawcy ze swoim podopiecznym, ze swoim uczniem. Mam nadzieję, że te kontakty będą jak najbardziej efektywne, a Państwa praca będzie doceniana. Chyba tak naprawdę dopiero czas epidemii uświadomił nam, jak ogromną rolę odgrywa nauczyciel w życiu młodego człowieka.

Mam nadzieję, że edukacja będzie odbywała się już spokojnie. A my, ze strony ministerstwa będziemy starali się dołożyć jak najwięcej starań, aby ta praca była doceniona finansowo, ale także była doceniana przez wszystkie grupy społeczne i przez osoby decydujące w naszym państwie.

Chciałbym jeszcze raz wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość i profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.