Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Tykocinie.

W #Tykocin 109 ochotników złożyło przysięgę wojskową i tym samym weszło w szeregi 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Była to pierwsza od kilkunastu miesięcy przysięga, która została zorganizowana w terenie, poza koszarami.


Podczas uroczystości Wicepremier Piotr Gliński podkreślił znaczenie utworzenia 5 rodzaju sił zbrojnych oraz wkład tej formacji w pomoc społeczności lokalnej.


- Chciałem przede wszystkim podziękować za waszą decyzję przystąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej. Polska potrzebuje sił zbrojnych i Polska nieprzypadkowo w 2017 r. zdecydowała o powołaniu piątego rodzaju sił zbrojnych, powołaniu WOT - dodał Wicepremier Piotr Gliński.


My cywile potrzebujemy czuć się bezpiecznie, potrzebujemy aby Polskie państwo było bezpieczne, miało bezpieczne granice. Ale chcemy także czuć, że gdy zajdzie potrzeba tu, wewnątrz, aby te formacje mundurowe były także gotowe do niesienia pomocy. Wojska Obrony Terytorialnej, w ostatnich miesiącach, udowodniły, że możemy na nich polegać, że są "zawsze gotowi, zawsze blisko". Dziękujemy!